זורם לכינרת

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: זורם לכינרת.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: נחל עמוד .

קצת על נחל עמוד:
נחל עמוד הוא נחל באזור הגליל הנשפך אל הכנרת.
מקורו של הנחל הוא ברמת דלתון, בגובה 800 מטר מעל גובה פני הים. אגן הניקוז שלו ושל יובלו, נחל מירון, כולל את פסגות הר כנען (955 מטר) והר מירון (1,204 מטר) והוא זורם דרומה דרך הגליל המזרחי עד לצפון-מערב הכנרת – בגובה של פחות מ-200 מטר מתחת לפני הים. הנחל נקרא כך על שם סלע גבוה המתנשא מעל האדמה והנמצא בקרבת אחד מאפיקיו של הנחל, בקרבת קיבוץ חוקוק. הסלע מזכיר בצורתו עמוד גבוה ומכאן שמו "נחל עמוד". הנחל נחצה באחד הקטעים שלו על ידי המוביל הארצי.
במקור נשא נחל צייה את השם "נחל עמוד", אך ב-24 באפריל 1961 נאלצה ועדת השמות לשנות את שמו. בעבר נקרא נחל עמוד "נהר דולבאי" בפי היהודים,[1] ייתכן שעל שם עצי הדולב שהיו קיימים בו.
כל אחד מקטעיו של הנחל נקרא בשם אחר בפי הערבים מהכפרים שבסביבה. חלק נקרא וואדי טוואחין על שם טחנות קמח שפעלו בו בעבר, או וואדי לימון.
בנוסף למימיו הזורמים מרמת דלתון, לאורך תוואי הנחל ישנם עוד מספר מעיינות כגון עין פועם ועין יקים. הנחל כיום הוא שמורת טבע מוגנת שאורכה הוא כ-22 קילומטר מאורכו הכולל של הנחל.
חלק גדול של המסע מים אל ים מתנהל בנחל עמוד. סופו של המסלול עובר ליד בריכות שכווי שבסמוך אליהם נמצאה המבטשה שבאמצעותה יהודי צפת עיבדו את הצמר לתעשיית הטקסטיל שהייתה מפותחת מאד במהלך המאה ה-16 בצפת.
בשנת 1925 ביצעו פרנסיס טרוויל-פיטר ופרופ' ג'ון גרסטנג, חפירות בשתיים מהמערות על החלק התחתון של נחל עמוד: מערת זוטייה (מערת השודד, שתתפרסם לאחר מכן כמערת הגולגולת) ומערת אל אמירה (מערת הנסיכה). יחד עם שרלוט ביינס, גילה טרוויל-פיטר שאריות מעצמות הפנים והמצח מגולגולת של אדם קדמון שקיבל את השם "האדם הגלילי" או ה"גולגולת הגלילית". בהתחלה, תגלית זאת נחשבה הוכחה ראשונה לקיומו של האדם הניאנדרטלי באסיה (א.קיית, הרדליצ'קה). כעת החוקרים מיחסים את הגולגולת לסוג מאוחר של הומו ארקטוס, הדומה לאדם משוקוטיין מסין,[2] או לחליפין לסוג מוקדם של אדם מודרני (הומו ספיינס), מן הסוג של הומו היידלברגנסיס[3]. קיימת גם אפשרות שהיה זה אחד מאבותיו של האדם מניאנדרטל.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "זורם לכינרת"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*