התנחלות בגוש עציון

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: התנחלות בגוש עציון.
זוהי הגדרה בת 18 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: נוקדים .

קצת על נוקדים:
נוקדים או אל-דוד, התנחלות משותפת לדתיים וחילונים המשתייכת למועצה אזורית גוש עציון.
ההתנחלות הוקמה בשנת 1982 דרומית-מזרחית לעיר בית לחם, ליד הר הורדוס על ידי קבוצת משפחות מההתנחלות הסמוכה תקוע. המתנחלים הראשונים קראו ליישובם אל-דוד על שמם של דוד רוזנפלד שהיה תושב תקוע ונרצח בעת שמירה בהר הורדוס ואליהו פרסמן שגם הוא היה תושב תקוע ונהרג במהלך מלחמת לבנון הראשונה. בתחילה התגוררו תושבי המקום בקראוונים באזור שקיבל את הכינוי "היישוב הזמני", כיום שוכן במקום כפר אלדד. לאחר כעשר שנים בקראוונים עברה ההתנחלות למקום הקבע על השפה הצפונית של נחל תקוע, בנקודה המשקיפה אל נוף מדבר יהודה והרי מואב ממזרח, אל נופה ההררי של נפת חברון ממערב ואל הר הורדוס מצפון. שם ההתנחלות שונה ל"נוקדים", לפי מקצועו של הנביא עמוס אשר היה מתקוע ככתוב:"דִּבְרֵי עָמוֹס, אֲשֶׁר-הָיָה בַנֹּקְדִים מִתְּקוֹעַ"(נלקח ממאגר ספרות הקודש).
בהתנחלות פועלת המכינה הקדם צבאית "מגן שאול", שאליה מגיעים מכל רחבי הארץ צעירים לפני גיוס לשנת לימודים (עם אפשרות לשנה ב') לפני שרותם הצבאי. כמו כן, למכינה יש "תוכנית בוגרים" בשיתוף עם "מכללת הרצוג" המיועדת לבוגרי צבא הרוצים להמשיך בלימודים תורניים, תוך לימודי הוראה. רב המכינה הוא הרב איתמר כהן.
נוקדים שוכנת ממזרח לכפר תוקוע ולהתנחלות תקוע וממערב למאחז מעלה רחבעם. בקרבת ההתנחלות נמצאים החווה החקלאית "כרי צאן", כפר אלדד וכפר הנוער "חוות שדה בר".
שר החוץ אביגדור ליברמן וחבר הכנסת לשעבר מיכאל גורלובסקי מתגוררים בנוקדים.
בשנת 2010 החליטה מזכירות היישוב כי היא אוסרת על אזרחים ישראלים ממוצא רוסי שאינם יהודים על פי ההלכה לקנות בית ביישוב, זאת מחשש להתבוללות[1]. בעקבות ההחלטה שלח אביגדור ליברמן, שר החוץ ותושב היישוב, מכתב בו הוא מתרעם על ההחלטה וקורא לה "החלטה בזויה ומקוממת"[2].

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "התנחלות בגוש עציון"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*