העלה סירחון

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: העלה סירחון.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: באש .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "באש ":
באש (באנגלית: bash. משמעות השם היא ראשי תיבות של Bourne-again shell, כמשחק מילים על Bourne Shell. המשפט נשמע כמו "מעטפת [פקודה] שנולדה מחדש"‏[1]) היא מעטפת פקודה למערכות UNIX ומערכות דמויות יוניקס (לדוגמה: גנו/לינוקס) מאת פרויקט GNU.
המעטפת פותחה בשנת 1989 על ידי בריאן פוקס כמיזם תוכנה חופשית וכתחליף ל Bourne Shell (המוכרת בשם המקוצר sh) עבור פרויקט GNU. שם המעטפת נגזר משם המעטפת Bourne shell שהופצה לראשונה בגרסה 7 של מערכת ההפעלה UNIX בשנת 1978, שקדמה לה ונחשבה מתקדמת אך נחותה ביכולתה מ-Bash. מבחינה תחבירית, תחביר הפקודות של Bash הוא הרחבה של Bourne Shell ומציע מספר שיפורים לעומתו שביניהם: עריכת פקודות, הסרת ההגבלה על גודל הזיכרון המוקצה לשמירת היסטוריות הפקודות שבוצעו דרך המעטפת, שליטה בתהליכי משתמש (jobs), כתיבת פונקציות, יצירת קיצורי שם לפקודות מורכבות (aliases), עבודה עם מערכים ללא הגבלת גודל, ביצוע חישובים אריתמטיים מבסיס 2 עד 64, שמירה לזיכרון מחסנית של מסלולים בעץ הקבצים (מנגון pushd/popd), תמיכה במערכים אסוציאטיביים (מערכים שהגישה אליהם אינה בעזרת אינדקס מספרי; החל מגרסה 4).
ברוב מערכות גנו/לינוקס, מופצת Bash כברירת מחדל ומהווה בסיס חיוני למערכת (יחד עם כלים בסיסיים נוספים, גם כן מבית GNU). המעטפת מופצת גם עם מערכת Mac OS X מבית אפל (גם היא מערכת דמוית יוניקס, המבוססת על BSD). ניתן להריץ את המעטפת גם על מערכת ההפעלה Windows מבית מיקרוסופט בעזרת Cygwin, אך המעטפת לא מיועדת לכך.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "העלה סירחון"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*