היסוד הכימי הקל ביותר

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: היסוד הכימי הקל ביותר.
זוהי הגדרה בת 21 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!
ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: מימן.

מידע רנדומלי על הביטוי "מימן":

דֶּאוּטֶרְיוּם (או דיטריום), הידוע גם בשם מימן כבד, הוא איזוטופ יציב (אינו רדיואקטיבי) של מימן. גרעין הדאוטריום, הנקרא דאוטרון, מכיל פרוטון אחד ונייטרון אחד (ראו תמונה), וזאת בניגוד לגרעין הנפוץ יותר של מימן מכיל רק פרוטון אחד ללא ניטרון. סמלו הכימי של הדאוטריום הוא 2H או D.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

הדאוטריום נמצא רק בכמויות זניחות במצב טהור כגז דאוטריום, שסמלו הכימי הוא 2H2 או D2. רובו המוחלט ביקום נמצא קשור לאטום מימן רגיל, 1H, בגז הנקרא "מימן-דאוטריום".

תכונותיו הפיזיקליות עשויות להיות שונות מאלו של המימן הרגיל. דוגמה לכך היא מים כבדים, שתכונותיהם שונות מתכונות המים הרגילים. מבחינה כימית מתנהג הדאוטריום באופן דומה למימן, והשינויים העיקריים מתבטאים באנרגיות ובאורכי קשר.

המדינה המובילה בכמות יצור דאוטריום היא קנדה, בעיקר בצורת מים כבדים. החברה לאנרגיה אטומית של קנדה (AECL) משתמשת במים הכבדים שהיא מייצרת להאטת ניטרונים בכור גרעיני מסוג קנדו.

הדאוטריום שימושי בתהליכי היתוך גרעיני, במיוחד אם מעורב עם טריטיום. בתהליך ההתכה הגרעינית מתרכב הדאוטריום עם הטריטיום ליצירת הליום ובתהליך זה משתחררת אנרגיה רבה.

מימן בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "היסוד הכימי הקל ביותר"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*