האשה הראשונה שעוצבה על ידי זאוס

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: האשה הראשונה שעוצבה על ידי זאוס.
זוהי הגדרה בת 31 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: פנדורה .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "פנדורה ":
מיתולוגיה היוונית פנדורה (ביוונית: Πανδώρα;‏ πᾶν "כל" ו-δῶρον "מתנה") הייתה האישה הראשונה שעוצבה על ידי זאוס כחלק מהעונש שלו למין האנושי על כך שגנבו ממנו את סוד האש.
על פי הסיודוס, הטיטאן אפימתאוס היה אחראי על מתן תכונה חיובית לכל חיה. אך כאשר הגיע הזמן לתת לאדם תכונה חיובית – לא נשאר דבר. פרומתאוס, אחיו, הרגיש שכיוון שהאדם עליון לכל החיות האחרות, עליו לקבל מתנה ייחודית. לכן, גנב פרומתאוס את האש מזאוס ומסר אותה לאדם.
זאוס התרגז ויצר אישה בשם פנדורה כעונש לאדם. פנדורה קיבלה מספר תכונות מהאלים: הפיסטוס עיצב אותה מחימר ונתן לה צורה, אפרודיטה נתנה לה יופי ואפולו נתן לה כשרון מוזיקלי ואת היכולת לרפא. אחריהם נתן לה הרמס כד (פיתוס – pythos – סוג של כד יווני), אמר לה לא לפתוח אותו לעולם, ונתן לה את הסקרנות. בציטוטים מאוחרים יותר של הסיפור הפך הכד לקופסה.
פרומתאוס הזהיר את אחיו אפימתאוס לא לקבל מתנות מהאלים, אך האחרון לא הקשיב לאחיו, וכשפנדורה הגיעה אליו הוא התאהב בה והתחתן איתה.
עד אז, המין האנושי חי בעולם מושלם ללא דאגות. אפימתאוס אמר לפנדורה לעולם לא לפתוח את הכד. אולם, יום אחד, הסקרנות של פנדורה גברה עליה, והיא פתחה את הכד. במעשה זה, שיחררה פנדורה את כל האסונות לעולם (דבר, עצב, עוני, פשע וכו'). פנדורה מיהרה לסגור את הכד, אבל חתמה בתוכה את התקווה בלבד. העולם נשאר עגום וקר לתקופה ארוכה, עד שפנדורה פתחה את הכד שנית ושיחררה את התקווה לעולם. סיפור זה אמור להסביר את המקור לתקווה ולאסונות בעולם.
בתם של אפימתאוס ופנדורה היא פיירה, שהתחתנה עם דאוקליון. שניהם היו היחידים ששרדו את המבול.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "האשה הראשונה שעוצבה על ידי זאוס"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*