דמות ממגילת רות

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: דמות ממגילת רות.
זוהי הגדרה בת 15 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: בועז, נעמי, מחלון, כליון, ערפה .

קצת על בֹּעַז:
בֹּעַז הוא דמות מקראית מתקופת השופטים. אחד מגיבורי מגילת רות. על פי מגילת רות היה נכד נכד נכדו של פרץ בן יהודה, והסבא רבה של דוד המלך.
בעז היה בנו של שלמון, שהיה בנו של נחשון, נשיא שבט יהודה. מתואר כאיש עשיר וגיבור חיל, גר בבית לחם. בן אחיו של אלימלך, ובן דודה של נעמי.
בעז מתואר במקרא כאיש גומל חסד הרגיש למצוקת קרוביו, על אף שהוא יודע שתיתכן לזות שפתיים על קשריו עם קרובתו האלמנה הצעירה והנאה. עם זאת הוא מקפיד לא לתת לאיש סיבה להכפישו ולכן בצנעה הוא משלח את רות לאחר לינתה בלילה למרגלותיו, בגורן המבודד, ואומר – אַל-יִוָּדַע, כִּי-בָאָה הָאִשָּׁה, הַגֹּרֶן וגו'.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

"רות בשדה בעז", ציור מאת Julius Schnorr von Carolsfeld

בהתאם לרוח מצוות ייבום נשא את רות, כלתו של אלימלך, שנתאלמנה, לאישה.
בעז ורות נפגשו לראשונה בשדה. היא לקטה בשדהו את השעורים שנפלו לקוצרים, המיועדות לעניים. בעז שמע על כך שרות דבקה בחמותה גם לאחר מות בעלה והעריך את המעשה. כשאמרו לו הקוצרים כי רות היא המלקטת בשדהו הזמין אותה לשתות ולאכול עם הקוצרים, וצווה על הקוצרים לעזור לה ככל יכולתם. רות נשארה ללקוט בשדה בעז עד תום הקציר.
בעז למד על כך שרות רוצה בו כבעל, כשבאה אליו לגורן השעורים, בו ישן, בלילה בזמן קציר שדהו. הוא ברך אותה על כך שלא התפתתה ללכת אחרי הנערים והביע הסכמה עקרונית לנישואין עמה, אך אמר שיש אדם קרוב יותר למשפחה של אבימלך ממנו, ולפי רוח מצוות ייבום הקרוב קרוב קודם. בעז הבטיח לרות שאם הקרוב השני לא יסכים להינשא לה – הוא יעשה זאת. וכך היה- בעז ורות נישאו בשער העיר לעיני הזקנים ובברכתם.
רות ובעז ילדו את עובד, אבי ישי, אבי דוד המלך, כאמור בסופה של מגילת רות: "וּבֹעַז הוֹלִיד אֶת עוֹבֵד. וְעֹבֵד הוֹלִיד אֶת יִשָׁי וְיִשַׁי הוֹלִיד אֶת דָּוִד" (רות ד, כא-כב).

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "דמות ממגילת רות"

השאר תגובה