גללים, צואה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: גללים, צואה.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: רעי .

מידע רנדומלי על הביטוי "רעי ":

קופרופגיה (Coprophagia) היא תופעה של בעלי חיים הניזונים מצואה. התופעה כוללת בעלי חיים האוכלים צואת יצורים אחרים (heterospecifics), בעלי חיים האוכלים את צואת בני מינם (allocoprophagy), וכן כאלה האוכלים את צואת עצמם (autocoprophagy) לאחר שזו מופרשת מפי הטבעת.

בבני אדם מדובר בתופעה נדירה ולא בריאה, המתרחשת בעיקר אצל חולי נפש קשים (למעט במקרה של הקפה המכונה "קופי לואק", המופק מצואת גחן דקלים). אך אצל בעלי חיים מסוימים זוהי תזונה כמעט בלעדית, ואילו אחרים ניזונים מצואה בעתות לא-שגרתיות.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

היצורים העיקריים הניזונים מצואה של חיות אחרות הם חרקים כמו הזבובים וכן חיפושיות זבל. לבעלי חיים גדולים ישנם שרידי מזון מעוכלים שהם אינם מסוגלים לעכל די טוב, דבר שנפוץ במיוחד אצל אוכלי עשבים, מה שמשאיר הרבה חומר אכיל בצואה.

גם טרמיטים ניזונים לעתים מצואה. בתוך צואה של חיות אוכלות עשב ישנם פרוטיסטים רבים, וחלק מהטרמיטים נזקקים להם כדי לעכל צמחים והם משיגים את הפרוטיסטים מאכילת צואה. מינים שונים של פרפרים משיגים מצואה של יצורים שונים וגם של עופות, מינרלים חיוניים ומלחים.

מבין החולייתנים התופעה נפוצה בעיקר בחיות בית אך גם בחיות בר. במינים נטרפים שונים, נקבות עוזרות לגדל את הצעירים ולסלק את הפרשותיהם. במקרה שהצעירים רק נולדו, גם הם יאכלו את ההפרשות הקטנות והאכילות וכך ינקו את השטח. פעולה זו נפוצה אצל צבאיים.

רעי בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "גללים, צואה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*