תשחץ זה ישראוורדס עזרה בתשחץ!

קרה לך שפתרת תשחץ ולא ידעת איזו הגדרה? ברור שקרה.. עכשיו יש מה לעשות בנידון! בעזרת אתרנו תוכל למצוא את כל ההגדרות שחסרות לך לסיום התשחץ במהירות ובקלות רבה!!

אנחנו נספק לך את העזרה בפתרון התשבץ והתשחץ ובכל הגדרה שבה תיתקל.

כרגע באתרנו מעל ל63 אלף הגדרות לכל סוגי התשחץ והתשבץ!!!

תוכל/י תמיד להעזר בדף ההסבר שלנו לקבלת עוד מידע או הסבר.

לניווט קל באתרנו ולנוחיותך ניתן לבצע חיפוש קל ומהיר למציאת כל הגדרה.

תוכל /י תמיד לעזור לנו ולשלוח לנו הגדרות אשר לא
נמצאות במאגרנו, סתם לשלוח הצעות ייעול
או להפנות אותנו לטעות בעזרת שליחת מייל או הודעה דרך האתר.

אם עזרנו לכם נשמח לדעת! עשו לייק בעמוד שלנו וכך נדע!

מהו תשחץ?

תשחץ הוא סוג של תשבץ, שבו ניתנות ההגדרות בתוך מסגרת התשבץ וכיוון רישום המילים מסומן בחץ כיוון.
ההגדרות בתשחצים נרשמות בכתב זעיר בתוך משבצת סמוכה (בדרך כלל, אך לא תמיד) למשבצת בה צריכים לכתוב את האות הראשונה של המילה המוגדרת. המקום בתוך המשבצות מוגבל ומשפיע על היכולת של המחבר לפרט ולהעמיק את ההגדרה.
היתרון הגדול של התשחץ, לעומת התשבץ הרגיל, נעוץ בכך שהפותר אינו צריך להעביר את מבטו מאזור ההגדרות לאזור כתיבת המילים, הלוך וחזור.
בישראל הפופולריות של התשחצים גבוהה מאוד ומספר חוברות התשחצים, הנמכרות לציבור הרחב, עולה על מספר כל יתר סוגי התשבצים גם יחד.
קביעת איכותו של תשחץ:
איכותו הטכנית של תשחץ נמדדת ממבט ראשון לפי שני מבחנים עיקריים:
קיומם של מערכים רצופים של משבצות שחורות/משבצות המכילות הגדרות, שמחלקים את התשחץ למספר תשחצים קטנים, יותר מעיד על איכות נמוכה.
מספר גדול יחסית של משבצות שחורות/משבצות המכילות הגדרות מעיד על איכות נמוכה. היחס מחושב על ידי חלוקת סה"כ משבצות התשחץ במספר המשבצות השחורות/המשבצות המכילות הגדרות שיש בו. למשל תשחץ ברוחב של 13 משבצות ובאורך של 18 משבצות מכיל סה"כ 234 משבצות. אם יש בו 50 משבצות שחורות/משבצות המכילות הגדרות זה יחס של 4.68=234:50, יחס טוב למדי, אך אם היחס יהיה מספר נמוך בהרבה כמו 3.25=221:68 זה תשבץ באיכות טכנית נמוכה.
מספר גדול יחסית של אותיות סגורות (אות המהווה חלק ממילה אחת בלבד ולא משתי מילים), מכביד בצורה טכנית על הפותרים, אך מקל את מלאכת המחברים. מספר גדול יחסית של אותיות סגורות, הוא תוצאה מתבקשת של ריבוי המשבצות השחורות או המכילות מידע, ועל כן מעיד על איכות נמוכה יותר.
מחברי התשחצים יכולים לקבוע את הקושי שלהם על ידי שיבוץ מילים או מושגים פחות שכיחים או על ידי מתן הגדרות כלליות יותר או מתחכמות או על ידי קביעת מספר הנקודות השחורות או המכילות מידע.
נלקח מויקיפדיה