בירת אתיופיה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: בירת אתיופיה.
זוהי הגדרה בת 12 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: אדיס אבבה .

קצת על אדיס אבבה:
אדיס אבבה (אמהרית: አዲስ አበባ, "פרח חדש", אורומו: Finfinne) היא בירת אתיופיה והאיחוד האפריקאי. כעיר עצמאית לאדיס אבבה יש סטטוס כפול: גם עיר וגם כמדינה. באדיס אבבה חיים כ-80 לאומים, הדוברים 80 שפות שונות. כמו כן, יש בה קהילות נוצריות ומוסלמיות. המקום הנמוך ביותר בעיר הוא נמל התעופה הבינלאומי אדיס אבבה בולה שנמצא בגובה 2,326 מטר והמקום הגבוה ביותר הוא הרי אנטוטו שמתנשאים לגובה של כ-3,200 מטר. בשנת 2005 הוערך מספר התושבים בעיר בכ-2,973,004.
כמיליון מן התושבים הגיעו לעיר לאחר המהפכה של שנת 1991. אדיס אבבה הינה העיר הגדולה והמפותחת ביותר באתיופיה. יש בעיר אוניברסיטה, בתי ספר למוזיקה ואומנות ומכוני מחקר.
העיר משמשת כביתם של ארגונים עולמיים רבים, כגון ארגון האיחוד האפריקאי. דבר זה השפיע רבות על צמיחתה והתפתחותה והביא להקמתם של מסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, מועדונים, בתי הימורים, ברים וכדומה.
העיר מהווה שער כניסה לאתיופיה עבור תיירים מכל רחבי העולם, בהיותה המרכז הפוליטי , התרבותי והמסחרי של המדינה. העיר נוסדה ב-1886 על ידי הקיסר מנליק השני מיקומה של העיר – על ההר אנטוטו – נבחר על ידי אשת השליט, טיטו בטול. העיר כמעט שננטשה עקב המחסור בעץ להסקה, עד שהובאו אליה אקליפטוסים. על פי המסורת המקומית, התפעלותו של הקיסר מהתפרחת של עץ האקליפטוס, תפרחת שנקראה "פרח חדש" בהיעדר שם מקומי לעץ, היא זו שקבעה את שם העיר.
אקלים העיר נוח מאוד. יש בעיר שילוב מעניין של בניינים מודרניים ושדרות רחבות לצד כנסיות, ארמונות ואתרים היסטוריים, ולעתים אף בקתות כפריות. אדיס אבבה מתפרשת על פני שטח עצום, ויש בה מעט מאוד שלטי הכוונה, פרט לאלה שבשדרת הקניות הראשית, צ'רצ'יל אבניו (Churchill Ave).
האוניברסיטה המקומית נקראה בעבר אוניברסיטת היילה סלאסי, על שם הקיסר הקודם של אתיופיה. ב-2003 נפתח בעיר בית נתיבות חדש, ועובר בה קו רכבת המחבר אותה לג'יבוטי.
דרך נמל התעופה של העיר הועלו כ-14,400 מיהודי אתיופיה במבצע שלמה בשנת 1991.
עיר תאומה לבאר שבע.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "בירת אתיופיה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*