בירתה הלסינקי

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: בירתה הלסינקי.
זוהי הגדרה בת 13 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: פינלנד .

קצת מידע רנדומלי על הביטוי "פינלנד ":
רפובליקת פינלנד (בפינית: Suomen tasavalta, שבדית: Republiken Finland) היא מדינה בצפון אירופה, התחומה על ידי הים הבלטי בדרום־מערב, המפרץ הבוטני במערב והמפרץ הפיני בדרום.
שמה של פינלנד בשפת תושביה הוא סואומי (Suomi) שמשמעותו "אדמת ביצה". השם פינלנד מקורו בשפה השבדית, שבה פירושו "ארץ משובחת". הסימול הבינלאומי המקוצר של פינלנד הוא SF, ראשי התבות של שני שמות המדינה.
לפינלנד גבול ארוך עם רוסיה במזרח, שבדיה במערב ונורבגיה בצפון מערב. רוב האוכלוסייה מרוכזת במישורי החופים שבדרום מערב המדינה. אקלימה של פינלנד מתאפיין בטמפרטורות קרות, כמעט ארקטיות, אך עדיין מתונות יחסית בזכות השפעתם של הים הבלטי ואגמיה הרבים. פני השטח נמוכים ומישוריים ברובם, עם גבעות קטנות ומשופעים ביותר מ-100,000 אגמים.
אוכלוסייתה של פינלנד מונה כ-5.3 מיליון בני אדם (2009), ומורכבת מרוב פיני יציב ומיעוט שבדי כאשר רוב אזרחיה הם נוצרים לותרנים-אונגליים עם מיעוט של רוסים-אורתודוקסיים וחסרי דת. בפינלנד כ- 1500 יהודים המתגוררים בעיקר בהלסינקי ובטורקו.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "בירתה הלסינקי"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*