בירה באירופה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: בירה באירופה.
זוהי הגדרה בת 12 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: ברן .

קצת על ברן:
ברן (גרמנית Bern, להאזנה (מידע · עזרה), צרפתית Berne; איטלקית ורומאנש Berna; בניב המקומי Bärn) היא העיר הפדרלית (Bundesstadt) של שווייץ ומשמשת בפועל כעיר בירתה. ברן שוכנת בקנטון ברן הנושא את שמה ומשמשת גם כבירתו. העיר ממוקמת בגובה של 542 מטר משני צידי הנהר ארה (Aare), בשפלה השווייצרית (Mittelland). בסוף שנת 2010 התגוררו בעיר 131,702 תושבים[1] והיא הייתה העיר החמישית בגודלה במדינה. באזור האורבאני של העיר מתגוררים כ-351,000 איש‏‏[2].
העיר נוסדה בשנת 1191 והוכרה כעיר מלכותית חופשית (Freie Reichsstadt) במאה ה-13. ב-1353 צורפה לקונפדרציה הישנה של שווייץ והייתה לאחת הערים החזקות בה. ברן נהרסה כמעט עד היסוד בשריפה שאירעה בה ב-1405, ולאחר מכן הוקמה מחדש בסגנון הרנסאנס. מרכזה העתיק של העיר מתקופה זו הוכרז בשנת 1983 כאתר מורשת עולמית. תקופת זוהרה של העיר הייתה במאה ה-16 ובמאה ה-17, ובשנת 1848 הייתה למקום מושבם של מוסדות השלטון של שווייץ המודרנית.
בברן שוכנים מספר ארגונים בינלאומיים שהחשוב שבהם הוא איגוד הדואר העולמי שנוסד בעיר בשנת 1874. בעבר שכנה בעיר גם הנהלת איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי אך זו הועתקה לז'נבה. ברן נמנתה על שמונה הערים בשווויץ ובאוסטריה אשר אירחו את משחקי אליפות אירופה בכדורגל בשנת 2008‏‏.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "בירה באירופה"

השאר תגובה