איש תעשיה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: איש תעשיה .
זוהי הגדרה בת 10 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: יצרן.

מידע רנדומלי על הביטוי "יצרן":

אוטוטרוף ("Autos" ביוונית פירושו "עצמי", ו"trophe" פירושו "תזונה"; Autotroph פירושו "מזין את עצמו"; בעברית: יצרן) מתייחס ליצור המייצר את מזונו בכוחות עצמו והראשון בזרימת האנרגיה לעולם החי.

רוב היצורים בעולם, ובכללם האדם, אינם אוטוטרוטפים, אלא הטרוטרופים; הם צורכים תרכובות אורגניות מהסביבה, ומשתמשים בהן לבניית התאים המרכיבים אותם, על כל מיליוני החומרים המצויים בהם.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

היצורים האוטוטרופים מסוגלים לנצל את הפחמן הדו-חמצני המצוי באוויר לשם ייצור התרכובות המרכיבות את התא. היצורים האוטוטרופים היחידים הם רוב הצמחים וקבוצות מסוימות של חיידקים ופרוטיסטים. הצמחים, למשל, סופגים פחמן דו-חמצני מהאוויר ומים מהקרקע ומרכיבים מהם, בתהליך הפוטוסינתזה ("הטמעה", בעברית), גלוקוז, תרכובת אורגנית פשוטה ממנה ניתן ליצור חומרים רבים אחרים המרכיבים את תאי הצמח.

אוטוטרופים והטרוטרופים לא יכולים להתקיים אחד בלעדיי השני, כי המקור לתרכובות אורגניות בטבע הוא היצורים האוטוטרופים, וההטרוטרופים מפיקים מתרכובות אלו פחמן דו-חמצני הנדרש לאוטוטרופים, ולכן מתקיימים יחסי תלות הדדית בין שתי קבוצות היצורים הללו.

יצרן בויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "איש תעשיה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*