אחד המינים

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: אחד המינים.
זוהי הגדרה בת 10 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: זכר, נקבה .

קצת על זכר:
זכר (♂) בבעלי החיים הוא הזוויג המייצר את תאי הזרע. בצמחים, הזכר הוא הזוויג המייצר את האבקה שבאבקנים.
הזכר והנקבה יוצרים יחדיו את מנגנון הרבייה הזוויגית (בניגוד לרבייה אל-זוויגית). ברבייה זוויגית, הנקבה אינה יכולה להתרבות מבלי שתקיים מגע מיני עם הזכר, למעט מקרים יוצאי דופן.
התופעה שבה קיימים הבדלים חיצוניים בין זכר ונקבה מאותו מין נקראת דו צורתיות זוויגית. עם זאת, יש מינים שבהם לא קיימים הבדלים בולטים בין הזכר מהנקבה.
המושגים זכר ונקבה משמשים גם לתיאור מנגנוני רבייה בעולם הצומח.
במין האנושי קרוי הזכר הבוגר "איש" (אף שכיום המילה איבדה ממשמעותה הזוויגית ונחשבת מילה נייטרלית יותר, בעוד "גבר" תפסה את מקומה כמילה זכרית במופגן).
בביולוגיה מקובל לסמן זכר באמצעות מעגל שממנו יוצא חץ, סימון השאול מהסימון המקובל לכוכב מאדים באסטרולוגיה ובאסטרונומיה. מקובל לקשר את מאדים לאל מלחמה הרומי מרס, ולפיכך רואים בו סמל לתכונות גבריות.
הזוויג זכר נקבע בבני האדם וביונקים הודות לקבלת כרומוזום Y מהאב, כרומוזום זה וכרומוזום X נקראים כרומוזומי זוויג, כך שהקריוטיפ של הזכר יהיה XY ואילו של הנקבה יהיה XX. בחרקים ובעופות קביעת המין הפוכה מביונקים.
ספרים רבים נכתבו על המלחמה בין הכרומוזום Y לכרומוזום X, כאשר הכרומוזום X מנצל את היותו שכיח יותר כדי ליצר חלבונים הפוגעים בפעילות כרומוזום Y ואילו זה מקצר את אורכו ומשאיר אצלו אך ורק גנים שיתנו עדיפות גבוהה לזכר ולפיכך נחשבים ל"תכונות גבריות".

מקור: http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=זכר&oldid=13910472

קטגוריות: רבייהמגדרגבר

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "אחד המינים"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*