אזור בסוריה

הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: אזור בסוריה.
זוהי הגדרה בת 11 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

אפשרויות: חורן .

קצת על חַוְרָן:
חַוְרָן (בערבית: حوران, חַוְרָאן) הוא שמו של חבל ארץ בדרומה של סוריה. החורן אינו נחשב מחוז מנהלי במדינה, אלא נמצא בתחומי המחוזות קוניטרה, א-סווידא ודרעא.
האזור הוגדר כחבל ארץ ייחודי כבר בתקופת התנ"ך: בספר יחזקאל פרק מ"ז פסוק ט"ו מופיעים גבולות החבל בתקופה זו, שהשתרע בין הגולן במערב, נהר הירמוך בדרום, הר החרמון בצפון והמדבר במזרח. כיום זהה חבל החורן לחבל הרומי "אוראניטיס", שהיה החבל שמדרום לחבל הגולן ("גאולניטיס"). משמעות שמו של החבל, שנשמר מתקופת התנ"ך, הינה "ארץ חלולה", והוא ניתן לו על שום סלעי הבזלת הנקבוביים שמאפיינים את נופו.
החורן נחשב לאחד החבלים הפוריים ביותר בסוריה, משמש כאסם התבואה הסורי וידוע בחקלאות בעל הנפוצה בו – כרמיו המושקים במי גשמים. עם זאת, אזור החורן נחשב כעני וכמוזנח ביחס למחוזות בהם מצויות עריה הגדולות של סוריה‏[1]. רצף השנים השחונות שפקדו אותו מאז 2004 דלדלו עוד יותר את מקורות המחייה של תושביו. ההפגנות בסוריה במרץ 2011 פרצו בעיר דרעא אשר בחורן.

נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "אזור בסוריה"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תוצג בתגובה.


*