אורגזמה


הפעם נתייחס להגדרת התשחץ: אורגזמה.
זוהי הגדרה בת 7 אותיות. אתר זה מספק עזרה בתשחץ לכן, התשובות האפשריות מפורטות מטה.

אנחנו מקווים שמצאתם את מה שחיפשתם והיינו לעזר! על כל שאלה, בקשה או כל דבר אחר צרו איתנו קשר או רשמו תגובה ואנו נעשה הכל כדי לעזור!

ממש נשמח אם תוכלו לעזור לנו להתפתח ולעשות לנו לייק!

אפשרויות: אביונה .

קצת על אורגזמה:
אורגזמה (מאנגלית: Orgasm, בעברית: אֲבִיוֹנָה) היא פורקן מיני המתרחש אצל יונקים בכלל ואצל האדם בפרט. אורגזמה יכולה להתרחש במהלך ההזדווגות, במהלך אוננות ואף בזמן השינה (ראו גם: קרי לילה). אצל שני המינים, האורגזמה מלווה בתחושת עונג, ואצל הזכר בדרך כלל בפליטת נוזל זרע. אצל האדם, וגם אצל יונקים רבים אחרים, כמו דולפינים ובונובו, קיום מגע מיני אינו לצורכי רבייה בלבד אלא גם מסיבות אחרות, ובהן ההנאה הפיזית, שהאורגזמה היא שיאה.
בסלנג עברי, מכונה אורגזמה "גמירה" (באנגלית "Cumming", מילה שהיא במקור "לשון נקייה") הן בקרב נשים והן בקרב גברים. בספרות הצרפתית, la petite mort ("המוות הקטן") הוא מונח מפורסם, בלשון נקייה, עבור אורגזמה
במהלך ההתעוררות המינית מואצים קצב פעימות הלב והנשימה, ומופרשים למחזור הדם הורמונים שונים השותפים בהכנת הגוף לשלב האורגזמה. לאחר האורגזמה חוזרות מערכות הגוף בהדרגה לפעילותן הרגילה. האורגזמה נמשכת מספר שניות, והיא דועכת תוך כדקה. במהלכה מתרחשת סדרה של התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים בחלקים שונים של הגוף, בעיקר באזור אגן הירכיים (אצל נשים בשרירי הנרתיק ורצפת האגן).
מקורה של האורגזמה בפעילות הורמונלית בגוף ובתגובות עצביות לגירויים. הבקרה על האורגזמה מתרחשת במוח, והיא נשלטת על ידי האדם בצורה חלקית. מקורם של הגירויים יכול להגיע מכל העצבים במערכת העצבים ההיקפית. אצל הגבר העצבים הממוקמים בפין מהווים את מנגנון הגירוי העיקרי, ואילו אצל האישה אלו הם העצבים בדגדגן. נקודת הג'י, הממוקמת על הדופן העליונה של הנרתיק, מהווה גם היא מוקד גירוי עשיר בעצבים – אך מן הראוי גם לציין שמחקרים חדשים מדווחים שהיא אינה, ולא הייתה קיימת מעולם.
אצל גברים קיים מרווח זמן מינימלי, היכול להימשך מדקות ספורות עד שעות אחדות, בין שתי אורגזמות רצופות, עקב מגבלות פיזיות הקשורות גם לקצב ייצור תאי הזרע. נשים, לעומת זאת, יכולות לחוות מספר אורגזמות ברצף. אצל גברים, החשק המיני יורד בדרך כלל לאחר האורגזמה. אצל נשים, לעתים ההיפך הוא הנכון.
נלקח מויקיפדיה

הגב ראשון על ההגדרה "אורגזמה"

השאר תגובה